Blog > Komentarze do wpisu
Pan Chleb i jego sesja zdjęciowa.

 

Chęć poczucia tego cudownego zapachu zwyciężyła...I tym razem stanęło właśnie na Chlebie. Dlaczegoby nie spróbować?.. Niech serniki pieką się każdego innego dnia, ale nie dzisiaj! To była premiera w tym temacie. Próba, ale generalna, bo na następny dzień Mąż z tego Chleba zażyczył sobie kanapki do pracy.. Przepis-najprostszy z możliwych. Rezultat-wprost nieoczekiwany.. Zapach godny najcieplejszej, wiejskiej kuchni.Chcę, aby taki właśnie był mój Dom...

 


Chleb
Chleb
Przepis ( na jedną, małą keksówkę ):

2,5 dag drożdży
1 szklanka ciepłej wody
40 dag mąki pszennej
1 łyżka oleju
1/2 łyżki soli
olej do natłuszczenia blachy
Drożdże rozprowadzamy w miseczce z wodą.
Dodajemy, mieszając, większą część mąki.
Przykrywamy ściereczką na pół godziny do wyrośnięcia.
Dodajemy olej i sól.
Zagniatamy ciasto, dosypując pozostałą mąkę.
Wyrabiamy ciasto.
Formujemy bochenek lub przekładamy ciasto do foremki.
Ponownie nakrywamy ściereczką i odkładmy na pół godziny w ciepłe miejsce.
Pieczemy w temperaturze 190-200st. C ok. godziny.


Chleb
Do ciasta można dodać po łyżce przypraw, tj. majeranek, kminek, tymianek. Oczywiście, również mile widziane ziarna, przede wszystkim słonecznik.

Chleb

Chleb

To chyba najprostszy przepis na chleb, z jakim się w życiu spotkałam. Polecam wszystkim Paniom, chociażby tak... dla zabicia czasu...Naprawdę warto!

piątek, 15 sierpnia 2008, evelvas

Polecane wpisy

 • Hello!

  Ida, idą Święta.... :))) Pozdrawiam wszystkich tu zaglądających :)) evelvas

 • Bułeczki śniadaniowe

  Był chleb , są bułki... Prawdziwe domostwo :)) Pomijając wspaniały zapach, znowu unoszący się w kuchni, zachwyciło mnie to, że bułeczki są tak cudnie chrupiące.

 • Naleśnikarnia

  Mąka, mleko, jajko... Tak niewiele potrzeba do szczęścia. Aha! I odpowiednia konsystencja ciasta, a o nią, w moim przypadku, do pewnego momentu było baaardzo tr

 • Bułki razowe ze słonecznikiem

  Zapraszam na pyszne bułeczki razowe. Idealne na śniadanie. Bułki razowe ze słonecznikiem /8-9 sztuk; 1 szklanka = 250ml; inspiracja / 1,5 szklanki mąki pszennej

 • Bułki pszenno - żytnie

  Po bułeczkach pszenno - razowych pora na przepis na bułki pszenno - żytnie . To pomysł dla tych którzy wolą nieco cięższe pieczywo. Zapraszam do wypróbowania. B

Komentarze
2008/08/16 18:30:47
Bardzo ładny blog. Gratuluję.
-
zjedz_mnie
2008/11/27 12:14:47
Chleb faktycznie zachęca swoim wyglądem, wręcz poczułam zapach:)
-
2008/12/02 21:59:38
Pieczenie chleba to wspaniały zapach i wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu :)
Pozdr
-
2009/01/13 19:57:47
Droga Koleżanko! Jestem pod ogromnym wrażeniem. Blog prowadzony czysto, czytelnie, przejrzyście. Apetyt robisz! I nie powiem...że mam czas, ale sporą dawkę chęci na wypróbowanie niejednego Twojego przepisu! Pozdrawiam i trzymaj tak dalej:)
-
evelvas
2009/01/17 21:38:59
Dziękuję za miłe słowa i za odwiedziny. Zapraszam ponownie i pozdrawiam! :))
-
ewelinabbb
2012/07/26 21:42:13
CHLEB (wklejam przyjacielską notkę), A REALNA ENERGIA DLA KOMÓREK NERWOWYCH MÓZGU. ODŻYWIANIE CZŁOWIEKA W XXI WIEKU: INFO (BIOLOGICZNA POMOC) *****

CHLEB ANTYNOWOTWOROWY-IRL, JEST W CHWILI OBECNEJ NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWYM PRODUKTEM ŻYWIENIOWYM DLA CZŁOWIEKA NA PLANECIE ZIEMIA:
80% ENERGII (niskie węglowodany), antyotyłościowy (bardzo syci), antycukrzycowy (poziom cukru do 26% wzrostu). W całych swoich dziejach LUDZKOŚĆ (7 MLD), nie stworzyła dotąd tak wartościowego i biologicznie wzorcowego PRODUKTU ŻYWIENIOWEGO.

CHLEB ANTYNOWOTWOROWY-IRL, MOŻNA PAKOWAĆ PRÓŻNIOWO:
Np. po 3 szt. jest on wówczas przydatny do spożycia przez PONAD 1 ROK. Energia biologiczna tj. 80% ENERGII (niskie węglowodany), na tzw. TRASY, wycieczki, dalekie wyjazdy czyli: LOGICZNA, ZDROWOTNA KONIECZNOŚĆ. Również AKCJE POMOCY HUMANITARNEJ.

OKRUSZKI !! DLA DZIECI, DLA SPORTOWCÓW, CHORYCH (SZPITAL), OSÓB STARSZYCH (DODAJEMY DO WSZELKICH POSIŁKÓW):
Każdy CHLEB wg opracowań IRL KRAKÓW tj. upieczone MINI CHLEBKI, mielimy (mikser) uzyskując tzw. OKRUSZKI czyli produkt biologicznie wzorcowy w praktycznej do spożycia formie. Rozdrobniony chleb jest naturalnym źródłem ENERGII dla człowieka i powinien stanowić podstawowy składnik każdego posiłku/24h. Nasz organizm pozyskuje o 30% więcej energii, niż po spożyciu ugotowanego ryżu, co stanowi zwiększenie energetycznych możliwości życiowych dla wszystkich komórek, a w szczególności komórek nerwowych naszego mózgu. Układ immunologiczny otrzymuje dodatkową energię do walki z bakteriami, wirusami, także z komórkami nowotworowymi wzmacniając szanse obronne organizmu (dużo większa energia dla białych krwinek układu odpornościowego).

PRZEPIS ten, zamieszczony jest na stronie internetowej; *****
Skrót adresu strony w Internecie: INSTYTUTIRL
ADRES: www.instytutirl.com.pl/index6.php

8.TEMAT.
ENGLISH VERSION: www.instytutirl.com.pl/index9.php

Biologia, medycyna.
Liczniki na stonę